TDB DELEGELERİ
 • Prof. Dr. Murat AKKAYA
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1956 yılında İstanbul’da doğdu. 1981 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden (A.Ü.D.H.F) mezun oldu. A.Ü.D.H.F Periodontoloji Anabilim Dalında 1985 yılında Doktor, 1987’de Doçent ve 1994’te Profesör unvanlarını aldı. Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başkanı, Senatörü ve Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanıdır. Akademik yaşantısı dışında meslek örgütünün çalışmalarına da katılmış, Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanlığı ve Ankara Dişhekimleri Odası Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Etik Kurulu ve Tanı ve Tedavi Protokolleri Etik Kurulu üyelikleri yaptı. 2012 yılından beri T.C.Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu üyesidir. Ulusal ve uluslararası çeşitli mesleki derneklerin üyesidir. Sağlık Bakanlığı ve TDB’nin bir çok komisyonunda görev almış, yurt içi ve yurt dışında bilimsel konferanslar vermiştir. Prof.Dr. Murat AKKAYA evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Prof. Dr. Onur Şengün
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1953 yılında Kırklareli’nde doğdu. İlk ve Orta tahsilini İstanbul’da yaptı. 1970 yılında Kuleli Askeri Lisesini bitirdi. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) bir yıllık stajını birincilikle tamamlayarak GATA Dişhekimliği Bilimleri merkezinde göreve başladı. 1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalında açılan doktora sınavını kazandı ve 1982 yılında bu Anabilim Dalında “Bilim Doktoru” ünvanını aldı. 1987 yılında K.K.K lisans okulu ingilizce bölümünü bitirdi. Aynı yıl “Üniversite Doçenti” ünvanını aldı. 1993 yılında GATA’da Profesör kadrosuna atandı. 6 tanesi yurt dışı dergilerde yayınlanmış olan toplam 27 tane bilimsel yayını; 12 tane bildirisi; 9 doktora semineri ve 2 doktora tezi danışmanlığı bulunmaktadır. GATA’dan emekli olduktan sonra Ankara Dişhekimleri Odası Başkanlığı, Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkan Vekilliği ve Genel Başkanlığı yapmıştır. Halen Türk Dişhekimleri Birliği Sürekli Dişhekimliği Eğitimi Yüksek Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 • Prof. Dr. Atilla Stephan ATAÇ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1960 yılında Fransa’da doğdu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı'nda 1996 yılından bu yana Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Türk Pedodonti Derneği, Ankara Dişhekimleri Odası’nın üyesi . Türk Pedodonti Derneği Ankara Şubesi Başkanı, Türk Dişhekimleri Birliği Ankara Delegesi görevlerinde bulunmuştur. Dr. Ataç Çocuklarda periodontal hastalıklar, prefabrike kroon uygulamaları ve, çocuk, ergen ve genç erişkinlerde estetik restoratif tedaviler ve dental travmatoloji konularında klinik ve laboratuvar çalışmalarını sürdürmektedir.

 • Dr. Dişhekimi M. Murat MEMİKOĞLU
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1968 yılında Ankara’da doğdu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun olmuş ve yine Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamlamıştır. Halen kendine ait muayenehanesinde mesleğini icra etmektedir. Evli ve bir çocuk sahibidir.

 • Dr. Dişhekimi Serdar SÜTCÜ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1960 yılında Eskişehir`de doğdu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Periodontoloji doktora eğitimine başladı.1988 yılında doktora eğitimini tamamladı. Aynı fakültede 3.5 yıl Yardımcı Doçent olarak çalıştıktan sonra ayrıldı. 2006-2008, 2008-2010 ve 2010-2012 yılları arasında Ankara Dişhekimleri Odası Başkanvekilliği, TDB Basın Yayın ve Kamuda Çalışanların Özlük Hakları Komisyonlarında görev yaptı. T.C Sağlık Bakanlığı Tepebaşı Diş Hastanesinde dişhekimi olarak görev yapmaktadır.

 • Dr. Dişhekimi İlker CEBECİ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1968 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’ni 1990 yılında bitirdi. Yine 1990 yılında aynı üniversitenin Oral Diagnoz ve Radyoloji Bölümünde doktora programına başladı. “Çeşitli tükürük bezi görüntüleme yöntemlerinin karşılaştırılması” isimli tez çalışmasını 1997 yılında tamamlayarak doktor ünvanını aldı. Dr. Cebeci halen özel muayenehanesinde dişhekimi olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Dişhekimi Murat ÇAĞLAR
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1969yılında Ankara’da doğdu. 1996 Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi mezunu. 1998’de Bitlis Devlet Hastanesi’nde başladığı kamu görevine halen Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi’nde devam etmektedir. Türk Dişhekimleri Birliği ve Ankara Dişhekimleri Odası’nın çeşitli komisyonlarında görev almıştır. 14.ve 15. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevleri dışında Türk Dişhekimleri Birliği 19. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi Expodental Kongresi Sosyal Komitesi Başkanlığı ve Türk Dişhekimleri Birliği Kamu Çalışanları Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Dişhekimi Helin ARAS
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1976 yılında Elazığ’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu. 2002 yılından beri Sağlık Bakanlığına bağlı çeşitli kurumlarda çalışmış olup, Halen Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görev yapmaktadır. 2008 yılından günümüze kadar Ankara Dişhekimleri Odası'nın gerek yönetim gerekse çeşitli komisyonlarında görev almıştır. Bir çocuk annesidir.

 • Dişhekimi Neslihan SEVİM
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1972 yılında Ankara’da doğdu. 1994 yılı Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1995 yılından itibaren kendi muayenehanesinde çalışmaktadır. Türk Dişhekimleri Birliği'nin ve Ankara Dişhekimleri Odası'nın çeşitli komisyonlarında görev almıştır. 14. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve 15. Dönem Ankara Dişhekimleri Odası Genel Sekreterliği görevlerini üstlenmiştir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 • Dişhekimi Kemal TAŞ
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1964 yılında Ankara’da doğdu. 1987 Yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu.1989’dan beri Ankara’da serbest olarak çalışmaktadır. 1994 yılından beri Ankara Dişhekimleri Odası’nın çeşitli komisyonlarında görev almıştır. 1998 yılında Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulunda Sayman olarak, 2000-2002 yılları arasında Ankara Dişhekimleri Odası Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı.2002-2006 yılları arasında Türk Dişhekimleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Saymanlığı görevlerinde bulundu. 2006-2010 ve 2012-2014 yılları arasında Türk Dişhekimleri Birliği Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Dişhekimi Burak YANDIMATA
  Türk Dişhekimleri Birliği Delegesi

  1971 yılında Ankara’da doğdu. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. 1998’den beri Ankara’da serbest olarak muayenehanesinde çalışmaktadır. Ankara Dişhekimleri Odası 14. ve 15. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Türk Dişhekimleri Birliği’nin ve Ankara Dişhekimleri Odası’nın değişik komisyonlarında görev almıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.