HABERLER
SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN KURA İLE DİŞHEKİMİ ALACAĞI HK. DUYURU
30/11/2012

Sevgili Meslektaşlarımız;

Sağlık Bakanlığı'nın kura ile dişhekimi alacağına ilişkin Sağlık Bakanlığı Duyurusu ve başvurularına ilişkin bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

Ankara Dişhekimleri Odası

"Sağlık Bakanlığı’nın bağlı kuruluşları Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına tabi sözleşmeli personel olarak çalıştırılmak üzere, noter tarafından gerçekleştirilecek kura ile 719 dişhekimi alınacaktır.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı hizmet birimlerine (657) ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na bağlı hizmet birimlerine (62) alınacak dişhekimlerinin ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanacaktır.

Kura başvuruları internet ortamında, http://yonetim.sb.gov.tr internet sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS1–PBS2) bölümünden yapılacaktır.

Başvurular, 3 Aralık 2012 Pazartesi günü başlayıp, 7 Aralık 2012 Cuma günü saat 18.00’ da sona erecektir.

Kuraya başvuran adayların PBS başvuru formlarını imzalayıp notere onaylatarak, 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 18.00’ e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü Mithatpaşa Caddesi No: 3 Sıhhiye, 06434 ANKARA adresinde olacak şekilde APS veya özel kargo ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. Elden teslim edilen formların, başvuru sahibinin bizzat kendisi veya noterden vekâlet verdiği kişi tarafından teslim edilmesi zorunludur. Aksi takdirde başvuru formunun teslim alınmaması söz konusudur.

APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen başvuru formlarının Sağlık Bakanlığı'na vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığı'na ait değildir.

Başvuru sahibinin imzası bulunmayan veya notere onaylatılmayan ve 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 18.00’ den sonra gelen başvuru formları geçersiz kabul edilip kuraya dâhil edilmeyecektir.

Onaylı tercih formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde adayın tercihleri geçersiz sayılacaktır.

Kura, 27 Aralık 2012 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında yapılacak olup (yer ve saati daha sonra duyurulacaktır), kura sonucu http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir."

İlan metni için tıklayınız…

4/B Sözleşmeli Dişhekimi Alımına İlişkin Pozisyon Listesi için tıklayınız...

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

Diğer Haberler