HABERLER
SAĞLIK BAKANLIĞI'NA SAMSUN DİŞHEKİMLERİ ODASI İLE YÜRÜDÜK
15/01/2015

Sağlık Bakanlığı’nın Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelik’te yapmayı planladığı değişikliklere ortak tepkinin iletilmesi amacıyla 15.01.2015 Perşembe günü Samsun Dişhekimleri Odası ile Sağlık Bakanlığı'na yürünmüştür.

TDB, Samsun Dişhekimleri Odası ve Odamız Yönetim Kurulu üyeleri ile Odalarımızın üyelerinin katılımıyla Sağlık Bakanlığı’na yürüyüş gerçekleşmiştir.

Sağlık Bakanlığı önünde yapılmış olan basın açıklamasının ardından Samsun Dişhekimleri Odası'nın Sağlık Bakanlığı'ndan talep etmiş olduğu görüşme için Bakanlığa gidilmiş ve Samsun Dişhekimleri Odası yetkilileri ile Oda Başkanımız Sayın A.R. İlker CEBECİ'nin de içinde yer aldığı heyet, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Doğan ÜNAL ile görüşme yapmıştır.

Oda Başkanımız Sayın A.R.İlker CEBECİ, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Doğan ÜNAL'a taslak Yönetmelik hakkındaki hassasiyetlerimizi tekrar iletmiştir. Fakat Sayın Genel Müdür ile aynı fikirde olunmadığının yine üzülerek görüldüğü toplantıda, heyetimiz taslak Yönetmeliğin imza için Başbakanlığa bir hafta önce gittiği konusunda bilgilendirilmiştir. Bu görüşme sonunda da eylemlilik sürecimizin daha yoğun bir tempoyla sürdürüleceği kesinleşmiş oldu.

Sağlıkla kalın,

Neslihan SEVİM

Ankara Dişhekimleri Odası

Genel Sekreteri

Diğer Haberler