HABERLER
ÖĞRENCİ KOMİSYONUMUZUN TOPLUM AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ ÇALIŞMASI
02/03/2014

Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projelerinin alt gruplarından biri olan Sokak Lambası Projesi Bilkent Üniversitesi öğrencileri ile işbirliği içerisinde öğrenci komisyonumuz tarafından 22 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Milli Müdafaa İlkokulu’ndan seçilen ve 4.sınıf öğrencilerinden oluşan 20 kişilik bir grupla Bilkent Üniversitesi Sokak Lambası Projesi çatısında çocuklar için tiyatro,sirk,akvaryum gezisi,el işi faaliyetleri gibi pek çok aktivite gerçekleştirilmiş.Yine bu proje kapsamında öğrenci komisyonumuz tarafından 10 yaş grubu öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

Yaş grubuna hitap eden bir sunum ve videodan sonra model çeneler üzerinde çocuklara diş fırçalamanın nasıl olması gerektiği birebir anlatıldı.Eğitimden sonra çocukların soruları yanıtlandı ve tüm guruba diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı. Ağız ve diş sağlığı eğitiminde önemli noktalar bir kez daha tekrarlandıktan sonra akılda kalıcı olması ve etkinliğimizi yaş gurubunu da göz önünde bulundurarak keyifli bir şekilde bitirmek için çocuklara eğitici bir şarkı dinletildi. Şarkıya çocuklar ile birlikte öğrenci komisyonu üyelerimiz de eşlik ettiler. Bu sıcak ve samimi ortam sonucunda çocuklar diş fırçalamanın önemini ve ağız diş sağlığında dikkat edilmesi gereken noktaları daha iyi kavramış aynı zamanda keyifli bir zaman dilimi geçirmiş oldular.

Ankara Dişhekimleri Odası Öğrenci Komisyonu Başkanı Merve SALMANLI, komisyon üyelerimizden Ayşe ÖNDAĞ, Selin ÇELEBİ, Özden Melis DURMAZ, Erhan ERSOY, Merve Ece UYSAL’ın yanı sıra Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolu Ulusal Koruyucu Dişhekimliği Sorumlusu ve Öğrenci Komisyonu Üyesi Orhan KAZAN’ın katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinliğin sonucunda öğrenci komisyonu üyelerimiz çocuklarla birebir iletişim kurarak hem mesleği tanıtmış hem ağız diş sağlığı eğitimi vermiş hem de küçük kalplerin sevgisini kazanarak onların birey olma yolunda daha sağlam adımlar atmaları için onlara destek olmuşlardır.

Toplum ağız diş sağlığı eğitimi çalışmalarımıza katılan ve destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ankara Dişhekimleri Odası Öğrenci Komisyonu

Diğer Haberler