HABERLER
ÖĞRENCİ KOMİSYONUMUZUN SHÇEK SEVGİ EVLERİNİ ZİYARETİ
15/11/2014

Ankara Dişhekimleri Odası Öğrenci Komisyonu Ulusal Dişhekimiği Haftası için 15 Kasım 2014 Cumartesi günü Sevgi Evleri’ne ziyarette bulundular. 10.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinliğimizde 6-12 yaş arası çocuklarımızın ağız diş sağlığı ve el hijyeni açısından bilgilendirilmeleri ve öğrencilerimizle çocuklar arasında kaliteli zaman geçirilmesi amaçlandı. Ufak gruplar halinde çocuklara model çeneler üzerinde diş fırçalama tekniği birebir anlatılıp, el yıkama teknikleri de gösterildikten sonra çocukların ilgisini çekebilecek şarkılar ve sunumlarla öğrencilerimiz çocukların eğitiminin eğlenceli ve kalıcı olmasını sağladılar. Ağız diş sağlığı eğitimi ve sunumundan sonra çalan eğitici şarkılar eşliğinde çocuklarımızla beraber oynayarak onlarla oldukça eğlenceli anlar yaşadılar. Etkinliğin sonunda tüm çocuklara diş fırçası ve diş macunu dağıtan öğrencilerimiz çocukları diş fırçalamaya yönlendirip eğitimi kalıcı hale getirmeyi amaçlayarak günü sonlandırdılar.

Yapılan etkinlik kapsamında çocuklarımızın sağlık açısından bilgilendirilmesinin yanı sıra onlarla manevi bağlar kurarak, manevi dünyalarını karşılıklı olarak geliştirip, çocuklarımıza sevildiklerini ve önemsendiklerini bir kez daha hissettirmiş olmayı amaçlayan öğrencilerimiz ve çocuklar arasında etkinlik sonunda oldukça hoş anlar yaşandı.

Gösterdiği ilgiden dolayı Sevgi Evleri Halkla İlişkiler Sorumlusu Mustafa DAĞDEVİREN'e etkinliğe katkılarından dolayı ,Ankara Dişhekimleri Odası Öğrenci Komisyonu Üyeleri Merve SALMANLI , Onur Altuğ SAKALLI, Orhan KAZAN ,Öykü ÖZTÜRK, Hakan Aslan ÇALIMLI, Cemil EREN, Yazvuz Burak ERİM ve Ankara Üniversitesi'nden Ayşenur SAK,Büşra MÜEZZİNOĞLU , Sibel ÇOT, Gazi Üniversitesi'nden Orkun ATMACA, Fatih KAYA, Çağlayan SAYLA, Hacettepe Üniveritesi'nden Uğur Melih YILDIZ, Mehmet DEMİRAY, Dilay YILMAZ, Yıldız ÜNÜVAR, Ezgi Gizem SANDAL'a teşekkür ederiz.

Ankara Dişhekimleri ODası Öğrenci Komisyonu

Diğer Haberler