HABERLER
ÖĞRENCİ KOMİSYONUMUZUN AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ ÇALIŞMASI
27/05/2014

ADO Öğrenci Komisyonu üyelerimiz tarafından 22 Mayıs 2014 tarihinde Keçiören'de bulunan Mehmet Emin Yurdakul İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerinden oluşan 165 çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Yaş grubuna uygun ağız diş sağlığı eğitimiyle ilgili bir sunum ve film gösteriminden sonra el yıkamanın sağlığımız için önemi anlatılarak çocuklara doğru el yıkama metodu öğretildi. Model çeneler üzerinde çocuklara diş fırçalamanın nasıl olması gerektiğinin birebir anlatıldığı eğitimin ardından çocukların soruları yanıtlandı. Tüm guruba diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı. Etkinlik sırasında okul müdürü ve öğretmenlerin sıcak tavrı ile öğrenci komisyonumuzu düşünerek aldıkları küçük hediyeler öğrenci komisyonumuzun mutlu bir şekilde etkinliği tamamlamasını sağladı.

ADO öğrenci komisyonu sorumlu yönetim kurulu üyesi Burak YANDIMATA, komisyon üyeleri Merve SALMANLI, Mehmet YILDIZ, Selin ÇELEBİ, Melis BULUT, Öykü ÖZTÜRK, Ezgi TÜRK, Onur Altuğ SAKALLI, Abdulkadir Kemal BİNİCİ, Arzum YILMAZ, Deniz KARAKUŞ, Nida ÇÖMLEKÇİ, Ceyda Başak SEMERCİ, Erhan ERSOY, Çağlayan SAYLA, Eray AKTAY , Müzeyyen MALKOÇ katıldığı bu etkinlikle öğrencilere hem mesleğimiz tanıtılmış hem de ağız diş sağlığı eğitimi verilmiştir.

Toplum ağız diş sağlığı eğitimi çalışmalarımıza katılan ve destek veren herkese, gösterdikleri ilgi ve davetleri için okul müdürü İbrahim GÜRSOY' a ve okul öğretmenlerine teşekkürlerimizi sunarız.

Ankara Dişhekimleri Odası Komisyonu

Diğer Haberler