HABERLER
ÖĞRENCİ KOLUMUZUN HALK SAĞLIĞI ÇALIŞMASI
17/11/2013

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolu (TurkDentSIC) ve Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) halk sağlığı işbirliği protokolü ile, Odamız Öğrenci Komisyonu ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Ankara Dişhekimleri Odası Öğrenci Komisyonu, Başkent Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC Başkent) ve Gazi Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC Gazi) "Dünya Diyabet Günü" kapsamında 16 Kasım 2013 Cumartesi günü Sakarya Caddesi'ndeki Çankaya Belediyesi önünde Halk Sağlığı ve Toplum Ağız Diş Sağlığı etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte ilk olarak, anket yapılarak diyabet açısından risk altında bulunan vatandaşlara tokluk kan şekeri ölçümleri ve medikal bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Odamız Öğrenci Komisyonu Üyeleri tarafından "Diyabet Hastalarında Ağız Diş Sağlığı" bilgilendirilmesi yapılarak, bilgilendirme kitapçığı dağıtıldı.

Çankaya Belediyesi'nin de katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlik gün boyu devam etti. Gün içerisinde risk altında bulunan 1.000 kişiye bilgilendirme yapıldı. Gerçekleşen etkinliği sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri de stantları ziyaret ederek desteklediler.

Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolu Başkanı ve Ankara Dişhekimleri Odası Öğrenci Komisyonu Üyesi Stajyer Dişhekimi Mehmet YILDIZ ve Ankara Dişhekimleri Odası Öğrenci Komisyonuna bağlı dişhekimliği öğrencilerini bu etkinliklerinden dolayı kutluyor, sevgili arkadaşlarımızın en kısa sürede meslektaş olarak da aramıza katılmalarını ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ankara Dişhekimleri Odası

Diğer Haberler