HABERLER
KURUM ANLAŞMALARI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
05/02/2016

Son dönemde meslektaşlarımızın bir takım doğru olmayan kurum anlaşmalarına, ya yıllardır süregelen yanlış bilgiden ya farkında olmadan ya da ne yazık ki az sayıda olsa da etik olmayan şekilde sahip olmaları nedeniyle Oda Yönetim Kurulu olarak çalışma başlattık.

Sonuç olarak hiçbir kurumla hiçbir arkadaşımızın bir diğerini ekarte edecek şekilde gizli anlaşma yapması kabul edilemez. Birbirimizin üstüne basarak hareket edemeyiz. Her anlaşmamız odamızın onayıyla tek tip anlaşma metni üzerinden yasal olarak yapılmalıdır.

İlk önemli sonucu Merkez Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışmasında aldık. Artık Merkez Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Web sayfasında, dişhekimliği hizmetlerinde tüm dişhekimlerine ödeme yapılacağı yazıyor ve anlaşmalı hekim listesi tamamen kalktı.

Bu başarılı çalışma için bize müthiş güç veren işbirlikleri için, o listede ismi yazan tüm meslektaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü yaptığımız çağrı üzerine onların bankaya yazdıkları geri çekme yazıları sayesinde öyle güçlü bir baskı yapabildik ki banka yetkilileri tavrımızın doğruluğuna ikna olarak tüm dişhekimlerinin anlaşmalı olduğunu ilan ettiler.

Bu ortak çalışmamız da gösteriyor ki bir arada odamızın rehberliğine destek verdiğimizde hepimizin yararına olacak sonuçlar alacağız.

Bundan sonra da bu tarz çağrılarımıza vereceğiniz desteğin sürmesini rica ediyorum nitekim benzer şekilde birçok kurumla ilgili çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca bilginiz dâhilinde, bilinçsiz ya da bilinçli benzer sorunların var olduğunu düşündüğünüz kurumlar konusunda bizi uyarmanız hata ve eksik yapmamızı engelleyecektir.

Sağlıkla kalın, yanımızda kalın.

Diğer Haberler