HABERLER
KADINA YAŞAM ALANI VE YAŞAM HAKKI PANELİ ÇAĞRISI
29/02/2016

Ankara Dişhekimleri Odası 15. Dönem Kadın Komisyonu çalışmaları içerisinde yer alan ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yapılması planlanan "Kadına Yaşam Alanı ve Yaşam Hakkı" konulu panel için Kadın Komisyonumuzun çağrı metnini aşağıda bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Dişhekimleri Odası

Ankara Dİişhekimleri Odası Kadın Komisyonu Kadına Yaşam Alanı Ve Yaşam Hakkı Paneli Çağrısı

Dünyada 19. yy ortalarında eşit çalışma şartları, 20. yy başlarında da oy hakkı için yapılan mücadeleyle başlayan kadın hakları süreci, ülkemizde kadının yaşam alanının daraltıldığı hatta yaşam hakkının yok edildiği bir döneme girmiştir.

Biz de böyle bir dönemde Ankara Dişhekimleri Odası'nın kadın komisyonu olarak harekete geçtik. Dünyada göçlerle, savaşlarla, mobingle, törelerle, ayrımcılıkla, yasalarla haksızlığa uğrayan kadınların mücadelesine destek amacıyla tüm meslektaşlarımızı yanımızda olmaya çağırıyoruz. Panelimize katılımınız bizi güçlendirecek ve onurlandıracaktır.

Bu konunun tartışılacağı panelimize bekliyoruz.

Ankara Dişhekimleri Odası

Kadın Komisyonu

Kadına Yaşam Alanı Ve Yaşam Hakkı Paneli

Tarih : 08 Mart 2016

Saat : 17.00

Yer : Türk Dişhekimleri Birliği Toplantı Salonu (Kızılırmak Mah. 1446. Cad Alternatif İş Merkezi No:12/38 Çukurambar/Ankara)

Moderatör: Nurdane Özdemir Sağkan 1967 yılında Divriği' de doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. TRT, Anadolu Ajansı ve A.Ü Tömer' de çalıştı. Evli ve bir çocuk annesidir.
Panelistler: Ayşe Akaltun Artvin’de doğdu. Öyküleri Notos, Sözcükler, Öykü Teknesi, Deliler Teknesi, Koridor,

Özgür Edebiyat, Kül, Karşın, Lacivert, Çün, Dünyanın Öyküsü, Roman Kahramanları, Edebiyatist dergilerinde yayımlandı. “Solgun Orospu Kırmızısı” isimli ilk kitabı 2011 yılında basıldı. “Direniş Öyküleri”, “Kadınların Ruh Acıları”, “Yüz Yıllık Perde”, “Ankara Öyküleri”, “Taşa Fısıldayan Öyküler – Kobane” kitaplarında öykü ve yazılarıyla yer aldı. “Erkekler” ve “Yola Çıkan Öyküler; Kars”, kitabının projesini yürütüp, yayına hazırladı. Hüzünlü Kadınları Seviniz kitabı Kasım 2015 yılında yayınlandı.
Ayşegül Kocabıçak 1977 yılında Ankara’da doğdu. Öyküleri ve yazıları çeşitli dergi fanzin ve bloglarda yayımlandı. Ölüm Vardiyası isimli seçkide yer aldı. Aşk Bu isimli bir deneme kitabı ve Dilsiz Annelerin Sessiz Çocukları isimli bir öykü kitabı olan yazar evli ve iki çocuk annesidir.
Zeynep Yenen 1964 yılında Ankara'da doğdu. H.Ü. Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu. Kitap seçkilerinde, dergi ve bloklarda öyküleri yayınlandı. İki öyküsü ile ikincilik ödülü kazandı. Adam Vitrinin Önünde Duruyordu isimli bir öykü kitabı vardır.
Diğer Haberler