HABERLER
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 2018 - 2019 YILI MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
24/06/2019

Başkent Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 24 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirildi. 

Oda Başkanımız Dr. F. Serhat ÖZSOY'un törende yaptığı konuşmadan kısa bir bölüm paylaşarak genç meslektaşlarımıza çalışma hayatlarında başarılar diliyoruz.

"...Bugün fakültenize 'hoşça kal' diyorsunuz. Türk Dişhekimleri Birliği ve Dişhekimleri Odaları olarak sizlere bizler 'hoş geldiniz' diyoruz.

Meslek örgütümüz sizinle güçlenecek ve gençleşecektir. Ancak şunu hiç unutmayınız; Dişhekimliği Fakültelerinde edinilen bilgi ve becerilerin unutulmamasını, dişhekimliği alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin izlenmesini ve daha nitelikli dişhekimliği hizmeti verilmesini sağlamak için, mezuniyet sonrası bilgilerinizi yenileyerek profesyonel yaşantınızda başarılı olmanıza olanak sağlayan sürekli mesleki eğitimden vazgeçmeyiniz.

Bilgi, insan aklının erişebileceği olgu, gerçek ve ilkeler bütünüdür; öğrenme, araştırma veya gözlem yoluyla elde edilen gerçeklerdir. İnsan zekâsının sonucu ortaya çıkan bir üründür. Ancak bilgi durağan değildir, bilgi insanı üretken yaparken öğretiler bilgiye olan açlığı arttırır. Bugün öğrenilen bilgi belli bir zaman içinde değişecek ve gerçekliliğini yitirecektir.

Değerli genç meslektaşlarım, 

Şu sözü unutmayınız: “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.” 
Bağnazlık ve tutuculuk, cahilliğe dayanır. 
İlim cahilliği mutlaka yener, o halde halkı aydınlatmak gerekir, sizin de toplumda eğitimli ve bilime inanan bireyler olarak en önemli görevlerinizden biri bilimi yayarak cahillikle mücadele etmek olacaktır. Bilimi kendine kılavuz yapan insan ve toplumlar gerçeğin yolunda ilerlerler. Bu yol doğrunun, doğruluğun yoludur. Doğruluğun olduğu yerde de iyilik ve güzellik vardır ve her şey çok güzel olur."

 

Diğer Haberler