HABERLER
ANTALYA DİŞHEKİMLERİ ODASI İLE SAĞLIK BAKANLIĞI ÖNÜNDE TEMSİLİ CENAZE TÖRENİ
28/01/2015

Sağlık Bakanlığı’nın Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelik’te yapmayı planladığı değişikliklere ortak tepkimizi göstermek amacıyla gerçekleştirdiğimiz yürüyüşlerimiz son olarak 28.01.2015 Çarşamba günü Antalya Dişhekimleri Odası ile gerçekleşmiştir.

TDB Merkezi önünde toplanan TDB Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın F. Serhat ÖZSOY, Antalya Dişhekimleri Odası Başkanı Sayın Hüseyin TUNÇ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Oda Başkanımız Sayın A.R. İlker CEBECİ, Oda Genel Sekreterimiz Sayın Neslihan SEVİM ile Odamız üyeleri Sağlık Bakanlığı’na yürümüştür.

Antalya Dişhekimleri Odası tarafından yapılan basın açıklaması ile birlikte, Sağlık Bakanlığı önünde yeni yönetmelik nedeniyle, yaşama hakkı tanımaksızın, yok olmaya mahkum kılınan dişhekimliği mesleğinin temsili cenaze töreni gerçekleştirilmiştir. Basın açıklamasının ardından, Antalya Dişhekimleri Odası'nın Sağlık Bakanlığı'ndan talep etmiş olduğu görüşmenin sorgulanması amacıyla Bakanlığa gidilmiş ancak yine görüşme yapılamamıştır.

Saygılarımızla

Ankara Dişhekimleri Odası

Diğer Haberler