HABERLER
ANKARA DİŞHEKİMLERİ ODASI WEBİNAR UYGULAMASI HAKKINDA DUYURU
12/07/2013

Sevgili Meslektaşlarımız,

Sizlere Ankara Dişhekimleri Odası olarak yeni bir uygulamamızdan bahsetmek isteriz. Yeni dönemde daha interaktif çalışmak, bilimsel sunumlara katılımı arttırmak ve güncel olaylardan hızlı şekilde haberdar olabilmeniz amacıyla 'webinar' uygulamasını faaliyete geçirmek istiyoruz.

'Webinar' kısaca web-internet üzerinden yapılan seminer anlamını taşıyor. Bu çalışmayla, karşılıklı konuşma esasından ziyade konuşmacının sunum yapması ve katılımcıların onu sadece izleyebilmesi amaçlanmaktadır. Sunum sonrası katılımcıların olası fikir, tavsiye ya da sorularını webinar@ado.org.tr adresine göndermeleri beklenmektedir.

'Webinar' sunumları bilimsel konularda olabileceği gibi, Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu duyuruları için de kullanılacaktır. Bu sayede Ankara Dişhekimleri Odası'nın mesleğimiz adına takip ettiği güncel konuların siz değerli üyelerimize aktarılması sağlanacaktır.

Ayda 2-3 defa yapmayı planladığımız bu uygulama ile ilgili iki adet demo çalışması yapmış bulunmaktayız. Webinar Uygulamasının hayata geçirilmesi aşamasında verdiği emeklerinden dolayı Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Z. Burak Hasar’a ve demo sürümlerinin denenmesi sırasında bize yardımcı olan meslektaşlarımıza bu vesile ile teşekkür ederiz. Hatalarımızı tespit ettik. Yapacağımız ilk resmi webinarlarda da hatalarımız olabilecektir. Şimdiden bizleri mazur görmenizi dileriz.

İlk webinar uygulamamız 25 Temmuz 2013 Perşembe saat 10:00’da yapılacaktır. Ankara Dişhekimleri Odası üyelerine ücretsiz olacak bu uygulamaya katılmanızı önemle rica ederiz. Bu webinarda Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu ile beraber işleyeceğimiz konu 'Mesleğimizi İlgilendiren Güncel Olaylar' olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler özetle şunlardır:

1.) Öncelikle ajandanızı 25 Temmuz 2013 saat 10:00 için kontrol etmeniz ve webinar için yaklaşık 1 saatinizi ayarlamanızı rica ederiz.

2.) 22 Temmuz 2013 Pazartesi günü saat 13:00’a kadar, webinar@ado.org.tr adresine webinara katılacağınızı bildiren bir mail atmanızı, mailinizde isim-soyad ve iletişim numaranızı mutlaka bildirmenizi rica ederiz.

3.) Attığınız 'katılım isteği' mailinizi takiben, en kısa zamanda sizlere bir davetiye gelecektir. Bu mailin konu (subject) kısmında 'ADO WEBINAR' yazacaktır. Lütfen posta kutunuzun 'gereksiz' (spam-junk) klasörünü kontrol etmeyi unutmayınız. Mail gelmedi ise cemil@infomedya.com.tr’ye mail atabilir ya da Ankara Dişhekimleri Odası'nı arayıp durumunuzu Odamız Personeline aşağıdaki iletişim bilgilerinden bildirebilirsiniz.

4.) Gelen davetiyeyi açmanız, içerideki yönlendirmeleri okumanız ve linki tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra kısa bir işlem olan kayıt işlemini lütfen tamamlayınız.

5.) Bunlara müteakip olarak size teyit (confirmation) maili gelecektir. Lütfen açıp okuyunuz. O mailde size gelecek olan linki, webinar günü webinardan 15 dakika önce tıklayıp hazır konumda bilgisayar başında beklemeniz yeterli olacaktır.

Not a:) Yazılanlara ek olarak webinar saatinden 1 saat önce son bir hatırlatma maili tekrar gelecektir.

Not b:) Iphone, Ipad ve Android tabanlı akıllı telefon uygulamalarında aksaklıklar doğabilmektedir.

Ankara Dişhekimleri Odası
Yüksel Cad. 34/9 Kızılay - Ankara,
Tel:0 312 435 90 16, Faks:0 312 435 80 28
Cep Tel: 0533 690 08 42

Diğer Haberler