HABERLER
ANITKABİR ZİYARETİ VE DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
29/05/2018

28-29 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz 17.Olağan Genel Kurul sonrasında Oda Organları ve değerli üyelerimizin katılımı ile 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü Anıtkabir’e gidilerek mozoleye çelenk konulmuş ve  Anıtkabir defterinde Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. F.Serhat ÖZSOY tarafından aşağıdaki mesaj paylaşılmıştır.

Ziyaretten sonra Odamız Orhan Halil ÖZKAN toplantı salonunda devir teslim töreni gerçekleştirilmiştir.

Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. F.Serhat ÖZSOY’un Anıtkabir Defteri’nde paylaştığı mesajı:

Aziz ATAM

Zorlu mücadeleler vererek kurduğunuz cumhuriyetimizin, eserlerinizin, Devrimlerinizin, İlkelerinizin, eğitime ve bilime dayalı ülkemizin gelişmesi ve sonsuza kadar var olması için mücadele edecek olan Türk Dişhekimleri ailesi olarak huzurunuzda sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Tarihin akışını değiştiren büyük önder Atatürk

Eşsiz dehan ve milletimizin emekleriyle kurulan ülkemizde, bizlere özgür ve onurlu yaşama imkanı sunan Cumhuriyetimiz, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkeleriyle çağdaş uygarlık seviyesine mutlaka ulaşacaktır. Bu yolda en büyük güvence, hiç şüphe yoktur ki demokrasiye inanan Türk halkı ve Türk Dişhekimleri dir.

Bizler dişhekimleri olarak yıllardır mesleki alanda gerekli planlamalar yapılmadan, yetersiz ve yanlış uygulanan eğitim ve sağlık programlarına rağmen, halk sağlığını düzeltmek, halkımızı bilinçlendirmek ve kendi haklarımızı korumak için mücadele veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.

Ülkemizde daha güzel günler görebilmemiz için; Aklın, bilimin ve sizin ışığınız bize yol göstersin.

Her gün biraz daha artan “özlem” ve “hasretlerimizle”

Ankara Dişhekimleri Odası 17. Dönem Kurulları Adına

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Dişhekimi Faik Serhat ÖZSOY

Diğer Haberler