HABERLER
ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
22/11/2017

Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri çerçevesine 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Oda organlarımız ve üyelerimizin katılımı ile Anıtkabir’e gidilerek mozoleye çelenk konulmuş ve Anıtkabir defterinde Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Dr. F.Serhat ÖZSOY tarafından aşağıdaki mesaj paylaşılmıştır. 

Aziz ATA'm

22 Kasım Dişhekimleri günü ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası sebebiyle huzurundayız.

Bu vatan topraklarında özgürce yaşayan ve mesleğini icra eden biz Türk Dişhekimleri ailesi 96 yıl önce Cumhuriyetin İlanıyla başlayan çağdaş, eğitime ve bilime dayalı modern bir Türkiye kuran ATA’mızın karşısında sevgi ve saygıyla eğiliyoruz.

Ulu Önderimiz

Koruyucu sağlık hizmetlerinin neredeyse hiç olmadığı ülkemizde, ne yazık ki toplumun ağız diş sağlığını medeni ülkeler seviyesine getiremedik.

Bununla birlikte sınırsızca açılan fakülteler ve bunun beraberinde artan dişhekimi sayısı mesleğimizin sorunlarına çözüm bulmamızı zorlaştırmaktadır. Bu sorunlar, her türlü çabalarımıza rağmen, hükümetlerin günlük ürettiği popülist politikalar nedeniyle çığ gibi büyümektedir.

“DevIet durumunda buIunan siyasaI kuruIuşIarın en birinci görevi, uIusun sağIıkIı kaIması için gerekIi yaşam koşuIIarını gerçekIeştirmektir” sözünüzü bir kez daha ülkemizi yönetenlere hatırlatmak istiyoruz.

Mesleğimizin bu anlamlı gününde Ankara Dişhekimleri Odası üyeleri olarak Siz Ulu Önderimize saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

  

Diğer Haberler