HABERLER
19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI'NDA ANITKABİR'E YÜRÜYORUZ
19/05/2013

Sevgili Meslektaşlarım,

Hatay Reyhanlı’da bomba yüklü araçların patlamasıyla resmi kaynaklara göre 50 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Reyhanlı’da ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Cilvegözü sınır kapısında benzer bir eylem ile 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiği olaydan sonra, “bağıra bağıra geliyorum” diyen bu elim olayın engellenememesi açıklanabilir bir durum değildir. Devlet yönetimi ciddiyetinden uzak, insanlarımızı ve dünya kamuoyunu zeka düzeyleriyle alay edercesine yanıltıcı olarak yapılan açıklamalar, bundan sonra meydana gelebilecek olayların önlenmesi çalışmaları içinde hepimizi kuşkuya düşürmektedir.

Dünya düzeninin yeniden şekillendirildiği ve Türkiye’nin de içine çekilmeye çalışıldığı kaos ortamında, ulusal devlet yapımıza olan bağlılığımızı sık sık haykırmamız gereken şu günlerde hala bu saldırının “Sunni topluluğu” hedef aldığı konusunda göndermeler yaparak, bu katliamı bile manüple etmeye çalışanlar, önümüzde oynanan oyunları göremeyecek kadar kör müdür? Yoksa bu oyunlarda rol alan bir aktör müdür? Eğer bir aktör ise, bu rol için nasıl kandırılmıştır? Kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde görevli olanların “hain” olmadığına inanmak istediğimiz için bu oyunların ne zaman farkına varılacağını ve ülkemizin nereye götürüldüğünü ne zaman görebileceklerini endişe ile izlemekteyiz.

Bir ülkenin en karanlık zamanlardan, yokluk içinde kıvranan tükenmiş halkıyla nasıl aydınlığa çıkarılacağını ortaya koymuş eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün o karanlık günlerde yolunu aramaya başladığı 19 Mayıs 1919 ruhunu anlamaya ve anmaya yola çıkıyoruz. 19 Mayıs sabahı saat 10.00’ da odamızın önünden yürümeye başlıyoruz.

19 Mayıs sabahı Devlet ve Hükümet yöneticilerinin, 23 Nisan’daki gibi hastalanmadan, “ülke en karmaşık zamanlarda nasıl yönetilir” konusunda “Ata”mızdan feyz almaya gelmelerini umuyoruz.

Sağlıklı, mutlu, başarılarla dolu bir hayat sürmeniz dileklerimle…

A R İlker Cebeci
Ankara Dişhekimleri Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Toplanma Yeri: Ankara Dişhekimleri Odası

Toplanma Saati : 10.00

Yürüyüş güzergahı:
Ankara Dişhekimleri Odası önü (Saat:10.00) (Yüksel Caddesi No:34 Kızılay/Ankara),
Güvenpark (Saat:10.15),
Özveren Parkı içinden (Saat:10.30) (Necatibey caddesi yanı)

Diğer Haberler