HABERLER
1.ADO ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU TAMAMLANDI
17/10/2014

“1. ADO Öğrenci Sempozyumu” Ankara Dişhekimleri Odası bünyesindeki Ankara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve şehir dışından Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi dişhekimliği fakültelerinden 230 öğrencinin katılımıyla 17-19 Ekim 2014 tarihleri arasında Ilgaz Mountain Resort Oteli’nde gerçekleştirildi. Ilgaz Sempozyumu cumartesi günü, Prof.Dr. Zafer ÇEHRELİ'nin ''Pulpa Adeziv İlişkisi'' sunumuyla başlamış ve ardından Prof.Dr. Tayfun ALAÇAM'ın ''Endodontik Tedavide Başarı'' ve Doç.Dr. Burak BİLECENOĞLU'nun ''Beynin Kullanma Kılavuzu'' konulu sunumları ile devam etmiştir. İlk günün akşamında gerçekleştirilen gala yemeğinde katılımcılar keyifli ve güzel anlar yaşamış, daha sonra Kütük Bar'a geçerek eğlencelerine devam etmişlerdir.

Pazar sabahı ayrılan serbest zamanda katılımcılar ve hocalar Ilgaz Dağ'ının muhteşem doğasının keyfini çıkarma fırsatı bulmuşlardır. Program pazar öğleden sonra Doç.Dr.Tuğrul CABIOĞLU'nun ''Akupunktur ve Ağrı'' Prof.Dr. Murat AKKAYA, Dr. A.R. İlker CEBECİ ve Helin ARAS TEK'in “Meslek ve Gelecek” söyleşisi ile devam etmiştir. Sosyal konuşmacı olarak sempozyumumuza katılan Yalçın ERGİR'in güzel sohbeti ve birlikte söylenilen Ilgaz şarkısı sempozyuma büyük renk katmıştır.

Sempozyum süresince Doç.Dr. Ahmet Atila ERTAN'ın "Dental Fotoğrafçılık ve Gülüş Tasarımı" workshopu ile katılımcılar hem eğlenip hem yeni bilgiler öğrenmiştir.

Türkiye' de ilk defa düzenlenen öğrenci sempozyumunda katılımcılar ve değerli hocalar güzel bir hafta sonu geçirerek birlikte bu güzel organizasyonun tekrarını yaşamak dileğiyle vedalaşarak ayrılmışlardır.

''1. ADO Öğrenci Sempozyumu''nun çok güzel bir organizasyon ile tamamlanmasını sağlayan başta ADO Öğrenci Komisyonu başkanı Merve SALMANLI’ya ve organizasyon komitesindeki diğer öğrenci arkadaşlarımıza gösterdikleri yoğun çabadan dolayı teşekkür eder, düzenlenmesine sunumları ile katkı sağlayan değerli hocalarımıza, sponsor desteği veren firmalara ve değerli katılımcılara çok teşekkür ederiz.

Sağlıkla kalın,

Neslihan SEVİM

Ankara Dişhekimleri Odası
Genel Sekreteri

Sempozyumdan anılar videsuna ulaşmak için tıklayınız.

Sempozyumdan izlenimler...

Diğer Haberler